باشگاه مشتريان يک نرم‌افزار هوشمند با امکانات گسترده است که شمارا در زمينه مديريت رفتار مشتريان راهنمايي مي‌کند و سهم به سزايي درفروش شما خواهد داشت؛ زيرا مي‌توانيد نقاط قوت و ضعف خود را از رفتار مشتري به دست آوريد و در جهت رفع آن اقدامات لازم را انجام دهيد. نرم‌افزار وفاداري مشتريان يا سيستم باشگاه مشتريان به شما کمک مي‌کند تا مشترياني وفادار براي خود بسازيد و همچنين مشتريان جديد کسب کنيد و آن‌ها را به خريد بيشتر ترغيب نماييد و درنهايت فروش و سود خود را افزايش دهيد. ميزان موفقيت شما در تجارت و کسب‌وکارتان را مشتري‌ها تعيين مي‌کنند؛ بنابراين اگر مشتريان کسب‌وکار شما برايتان داراي اهميت باشند و دنبال راهکاري براي وفادار کردن و ماندگاري مشتريان خود، توسعه ارتباط با مشتريان و ايجاد يک تمايز با رقباي خود هستيد، بهترين راه‌حل براي شما خريد نرم‌افزار باشگاه مشتريان است. هوشمند بودن در کنار برنامه‌ريزي منظم و پيوسته، فرآيند مديريت مشتريان را توسط اين نرم‌افزارها بسيار ساده کرده است.
ويژگي‌هاي نرم‌افزار باشگاه مشتريان


نرم‌ افزار باشگاه مشتريان، بانام‌هاي نرم افزار وفاداري مشتريان، نرم‌افزار لويالتي، سيستم کارت وفاداري، سيستم وفاداري مشتريان نيز شناخته‌شده است که با ارائه راهکارهاي خلاقانه مشتريان را براي وفادار ماندن به کسب‌وکار و خريد مجدد ترغيب مي‌کند. درواقع اين نرم‌افزار يک نوع ابزار استراتژيک حفظ و وفاداري مشتري محسوب مي‌شود که اغلب کسب‌وکارهاي ارائه‌دهنده خدمات و محصولات آن را مورداستفاده قرار مي‌دهند. اين سيستم به‌صورت هدفمند و با برنامه‌ريزي منظم و پيوسته در جهت کسب منفعت براي مشتري و عرضه‌کننده خدمات يا محصولات که شما هستيد عمل مي‌کند. اين برنامه مي‌تواند با جمع‌آوري اطلاعات مربوط به مشتري ازجمله نيازها، علايق و رفتار خريد وي شمارا کمک کند تا در جهتي گام برداريد که فروش خود را افزايش دهيد، به شکلي که هم مشتري و هم شما منتفع شويد. در راستاي تحقق اين هدف باشگاه مشتريان مي‌بايست با ايجاد يک استراتژي خاص بين مشترياني که عضو باشگاه هستند و آن‌هايي که عضو نيستند تمايز قائل شد. هر مشتري که از مجموعه خريدي انجام مي‌دهد ااماً عضو باشگاه مشتريان نيست بنابراين براي عضويت در باشگاه مشتريان مي‌بايست شرايطي نظير تعداد دفعات خريد، سقف خريد و . در نظر گرفته شود. همچنين مي‌توان در قالب برنامه وفاداري با ايجاد پروموشن ها، جوايز و. براي مشتريان خاص آن‌ها را به خود وفادار ساخت. مشتري وفادار مشتري است که ترجيح مي‌دهد هميشه از فروشگاهي خاص خريد کند يا از ارائه‌دهنده‌اي خاص خدمات بگيرد.
يک سيستم باشگاه مشتريان خوب بايد چه ويژگي هايي داشته باشد؟


يک باشگاه مشتريان خوب موجب ايجاد فرصت هاي بيشماري جهت بازگرداندن مشتريان سابق شما مي شود. اين موضوع به اين دليل مهم است که منجر به افزايش ارزش چرخه حيات مشتري مي گردد. 


اما آيا بسنده کردن به يک برنامه مبتني بر امتيازدهي و اعطاي پاداش به مشتري کافي است؟ 


آيا فقط با دادن پاداش به مشتري مي توان او را در طول زمان نگه داشت و به خود وفادار ساخت؟ 


در صورتي که بخواهيم در بازار رقابتي که کالاهاي متنوع بسيار زيادي به فروش مي رسند و رقباي خلاقي در آن حضور دارند رقابت کنيم، لازمست که خلاقيت بيشتري به خرج دهيم. داشتن يک باشگاه مشتريان خوب و خلاق مي تواند شما را بين رقبا متمايز سازد.


اما بهترين سناريوي باشگاه مشتريان، بهترين نرم افزار باشگاه مشتريان، بهترين روش اجرا، باشگاه مشتريان با توجه به نوع کسب و کار شما بايد داراي چه خصوصياتي باشد؟


 طراحي يک سيستم باشگاه مشتريان خوب نيازمند طي چه مراحلي است؟ براي تمام کسب ‌و کارهايي که قصد راه‌ اندازي باشگاه مشتريان را دارند چنين سوالاتي به ‌وجود مي ‌آيد. 
اين سوالات تعدادي از سوالات و دغدغه هاي مهمي هستند که هر کسب و کاري بايد به آن فکر کند. و اگر بتواند راه حلي براي اين دغدغه ها پيدا کند مي تواند نسبت به رقبايش متفاوت عمل کند.
تشخيص جامعه‌ هدف باشگاه مشتريان


اولين گام در جهت راه اندازي برنامه وفاداري مشخص کردن جامعه هدف شماست. شما بايد بتوانيد مشتريان خود را که شامل مشتريان فعلي، مشتريان جديد و مشتريان قديمي که شما را فراموش کرده اند هستند از هم تفکيک کنيد. بايد بررسي نماييد که اولويت با کدام يک از اين مشتريان است و کدام دسته از آن ها مي ‌توانند سود بيشتري براي مجموعه شما به ارمغان بياورند. سپس مي توانيد بهترين آن ها را بعنوان جامعه‌ هدف باشگاه مشتريان قرار دهيد و يک سيستم باشگاه مشتريان خوب طراحي نماييد.


طراحي نرم افزار باشگاه مشتريان


دومين گام براي راه اندازي بهترين باشگاه مشتريان وفادار طراحي نرم افزار باشگاه مشتريان است که بايد توسط يک تيم برنامه نويسي معتبر و حرفه اي انجام گيرد. وجود ايرادهاي نرم افزاري، اشکالات ظاهري، رابط کاربري نامناسب و ساير موارد مربوط به طراحي سيستم باشگاه مشتريان مي تواند به صورت مستقيم روي عملکرد باشگاه تاثير منفي بگذارد، بنابراين بايد توسط يک گروه مجرب، خلاق، توانمند در حل مسئله و ايده پرداز انجام شود.
شناسايي و طبقه بندي نيازها


سومين گام تشخيص و تحليل نيازهاي کسب و کار شماست. پيش از راه اندازي سيستم وفاداري مشتري بايد اهداف و خواسته هاي دقيق خود را مشخص نماييد. نيازهاي شما بايد تجزيه و تحليل شود و متناسب با آن ها يک نرم افزار باشگاه مشتريان خوب پياده سازي شود.
تعريف بهترين سناريوي باشگاه مشتريان


گام بعدي در اين راه تعريف سناريو است. سناريوي باشگاه وفاداري و نحوه راه اندازي و اجراي چنين سيستمي به کسب ‌و کار شما بستگي دارد. پيش از راه اندازي مي توانيد از نمونه‌ هاي موفق باشگاه مشتريان الگو برداري کنيد و از تجربياتي که ديگران در طراحي و راه‌ اندازي باشگاه مشتريان براي کسب‌ و کارهاي مختلف کسب نموده اند استفاده نماييد. پس از مشخص شدن سناريو بايد به دنبال بهترين نرم افزار باشگاه مشتريان باشيد که بتواند به شما در پياده ‌سازي برنامه وفاداري براي کسب ‌و کارتان کمک کند. بهتر است نرم افزاري را انتخاب کنيد که کاملا با برنامه وفاداري شما انطباق داشته باشد.
تست نرم افزار باشگاه مشتريان


پس از اينکه مراحل برنامه نويسي باشگاه مشتريان به پايان رسيد بايد تست و آزمون روي آن صورت گيرد. در اين گام بايد تمام بخش هاي نرم افزار مورد بررسي قرار گيرد تا خطاها و مشکلات آن در صورت وجود آشکار و رفع گردد.

ويژگي هاي بهترين نرم افزار باشگاه مشتريان

يک نرم افزار باشگاه مشتريان خوب چه ويژگي هايي دارد؟

همه چيز درباره نرم افزار باشگاه مشتريان

مشتريان ,باشگاه ,يک ,مشتري ,بايد ,نرم ,باشگاه مشتريان ,نرم افزار ,افزار باشگاه ,مشتريان خوب ,خود را ,سيستم باشگاه مشتريان ,افزار باشگاه مشتريان ,راه‌ اندازي باشگاه ,اندازي باشگاه مشتريان

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
Dana belnaubooksmit TEKLA STRUCTURES . shamymegyas وبلاگ انجمن شهرسازی ایران venusraianeh tarsimethonar غوغای ستارگان سیویل سل